Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Ekologiczny mieszkaniec
Rozwój organizacji
Spalanie odpadów
Woda
Natura 2000
Bliżej śmieci
Dwa Brzegi
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Archiwum RCEE
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Pogadanki ekologiczne PDF Print E-mail

W okresie od 1 maja do 22 czerwca
odbyły się w płockich przedszkolach (25 placówkach)
"Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji"


W trakcie pogadanek uświadomiono dzieciom konieczność segregacji odpadów i potrzebę ograniczania odpadów. Zapoznano dzieci z rodzajami odpadów i nauczono prawidłowych zasad segregacji. Poprzez realizację projektu ukształtowano wśród dzieci poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i proekologiczne nawyki w życiu codziennym. W trakcie warsztatów odbyły się konkursy, a laureaci konkursów otrzymali książki pn. "Akademia ekologii - segregują odpady".


Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach (1512 osób) - otrzymało książeczki do kolorowania "Jak nie produkować odpadów?", ulotki o tematyce sprzątania, ulotki dot. elektrośmieci, naklejki "potrafię dobrze segregować" oraz ulotki dotyczące zbiorczych informacji na temat postępowania z odpadami w Płocku.
Ponadto każda grupa (65 grup) w której odbyły się warsztaty otrzymała puzzle pn. "Recykling odpadów".

Pogadanki były elementem projektu "Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji wśród dzieci przedszkolnych z terenu miasta Płocka" realizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, sfinansowane ze środków Gminy Miasto Płock.


Sfinansowano ze środków Gminy Miasto Płock     


Nasi partnerzy

NFOSiGW