Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Pogadanki ekologiczne PDF Print E-mail

W okresie od 1 maja do 22 czerwca
odbyły się w płockich przedszkolach (25 placówkach)
"Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji"


W trakcie pogadanek uświadomiono dzieciom konieczność segregacji odpadów i potrzebę ograniczania odpadów. Zapoznano dzieci z rodzajami odpadów i nauczono prawidłowych zasad segregacji. Poprzez realizację projektu ukształtowano wśród dzieci poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i proekologiczne nawyki w życiu codziennym. W trakcie warsztatów odbyły się konkursy, a laureaci konkursów otrzymali książki pn. "Akademia ekologii - segregują odpady".


Wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach (1512 osób) - otrzymało książeczki do kolorowania "Jak nie produkować odpadów?", ulotki o tematyce sprzątania, ulotki dot. elektrośmieci, naklejki "potrafię dobrze segregować" oraz ulotki dotyczące zbiorczych informacji na temat postępowania z odpadami w Płocku.
Ponadto każda grupa (65 grup) w której odbyły się warsztaty otrzymała puzzle pn. "Recykling odpadów".

Pogadanki były elementem projektu "Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji wśród dzieci przedszkolnych z terenu miasta Płocka" realizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, sfinansowane ze środków Gminy Miasto Płock.


Sfinansowano ze środków Gminy Miasto Płock     


Nasi partnerzy

NFOSiGW