Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Razem dla czystego powietrza PDF Print E-mail

W dniach 21-23 sierpnia 2017r. odbyły się trzydniowe warsztaty pn. "Razem dla czystego powietrza" w Zielonej Szkole w Sendeniu. W trakcie warsztatów uświadomiono uczestnikom warsztatów jak ważne dla życia człowieka oraz otaczającej nas przyrody jest czyste powietrze i jego ochrona, wskazano sposoby codziennych zachowań, dzięki którym osobiście można się przyczynić do poprawy jakości powietrza oraz pokazano jak aktywnie można działać w swoim najbliższym otoczeniu na rzecz ochrony czystości powietrza.

Poprzez realizację projektu zachęciliśmy dzieci i młodzież do kreatywnego podejścia do tematu czystości powietrza. Uczestnicy warsztatów nauczyli się jak efektywnie mogą dbać o czyste powietrze na co dzień.

Podczas trzydniowych warsztatów ekologicznych pn. "Razem dla czystego powietrza" została przygotowana grupa młodzieżowych liderów do pracy w swoich środowiskach lokalnych, która zrozumiała, że każdy z nas ma obowiązek dbać o środowisko i czystość powietrza, że nasza przyszłość i zdrowie zależy od nas, naszej wiedzy ekologicznej i naszego postępowania. Młodzieżowi liderzy - uczestnicy warsztatów ekologicznych zdobyli niezbędną wiedzę oraz narzędzia do dalszej pracy w swoich środowiskach lokalnych. Nauczyli się planowania i organizacji pracy, wykorzystania zdobytej wiedzy w działaniu oraz odpowiedzialności za pracę.

Projekt "Razem dla czystego powietrza" dofinansowano ze środków Miasta Płock.

Galeria zdjęć


Dofinansowano ze środków Miasta Płock

 


Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta Płocka do udziału w warsztatach "Razem dla czystego powietrza"

Miejsce warsztatów: Modelowe Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjaznej Środowisku - Zielona Szkoła w Sendeniu; Sendeń Mały 2/2.

Termin: 21-23 sierpnia 2017r.

Początek: godz. 10.00

Planowany program - pobierz
Karta kwalifikacyjna uczestnika - pobierz

Warunki uczestnictwa:
1. złożenie karty kwalifikacyjnej uczestnika w terminie do 11 sierpnia 2017r. w biurze RCEE w Płocku
(09-402 Płock, ul. 1 Maja 7b w godz. 8.00-14.00)
2. uczestnik warsztatów musi mieć ukończone 10 lat.
Szczegółowe informacje będą udzielane telefonicznie: 24 268-37-74

Liczba miejsc ograniczona - o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Miasta Płock


 


Nasi partnerzy

NFOSiGW