Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Ekologiczny mieszkaniec
Rozwój organizacji
Spalanie odpadów
Woda
Natura 2000
Bliżej śmieci
Dwa Brzegi
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Archiwum RCEE
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Razem dla czystego powietrza PDF Print E-mail

W dniach 21-23 sierpnia 2017r. odbyły się trzydniowe warsztaty pn. "Razem dla czystego powietrza" w Zielonej Szkole w Sendeniu. W trakcie warsztatów uświadomiono uczestnikom warsztatów jak ważne dla życia człowieka oraz otaczającej nas przyrody jest czyste powietrze i jego ochrona, wskazano sposoby codziennych zachowań, dzięki którym osobiście można się przyczynić do poprawy jakości powietrza oraz pokazano jak aktywnie można działać w swoim najbliższym otoczeniu na rzecz ochrony czystości powietrza.

Poprzez realizację projektu zachęciliśmy dzieci i młodzież do kreatywnego podejścia do tematu czystości powietrza. Uczestnicy warsztatów nauczyli się jak efektywnie mogą dbać o czyste powietrze na co dzień.

Podczas trzydniowych warsztatów ekologicznych pn. "Razem dla czystego powietrza" została przygotowana grupa młodzieżowych liderów do pracy w swoich środowiskach lokalnych, która zrozumiała, że każdy z nas ma obowiązek dbać o środowisko i czystość powietrza, że nasza przyszłość i zdrowie zależy od nas, naszej wiedzy ekologicznej i naszego postępowania. Młodzieżowi liderzy - uczestnicy warsztatów ekologicznych zdobyli niezbędną wiedzę oraz narzędzia do dalszej pracy w swoich środowiskach lokalnych. Nauczyli się planowania i organizacji pracy, wykorzystania zdobytej wiedzy w działaniu oraz odpowiedzialności za pracę.

Projekt "Razem dla czystego powietrza" dofinansowano ze środków Miasta Płock.

Galeria zdjęć


Dofinansowano ze środków Miasta Płock

 


Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta Płocka do udziału w warsztatach "Razem dla czystego powietrza"

Miejsce warsztatów: Modelowe Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjaznej Środowisku - Zielona Szkoła w Sendeniu; Sendeń Mały 2/2.

Termin: 21-23 sierpnia 2017r.

Początek: godz. 10.00

Planowany program - pobierz
Karta kwalifikacyjna uczestnika - pobierz

Warunki uczestnictwa:
1. złożenie karty kwalifikacyjnej uczestnika w terminie do 11 sierpnia 2017r. w biurze RCEE w Płocku
(09-402 Płock, ul. 1 Maja 7b w godz. 8.00-14.00)
2. uczestnik warsztatów musi mieć ukończone 10 lat.
Szczegółowe informacje będą udzielane telefonicznie: 24 268-37-74

Liczba miejsc ograniczona - o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Miasta Płock


 


Nasi partnerzy

NFOSiGW