Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Ekologiczny mieszkaniec
Rozwój organizacji
Spalanie odpadów
Woda
Natura 2000
Bliżej śmieci
Dwa Brzegi
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Archiwum RCEE
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Jestem bezpieczny, bo wiem PDF Print E-mailWarsztaty pn. "Jestem bezpieczny, bo wiem" odbyły się w czterech szkołach podstawowych: w Szkole Podstawowej Nr 20 i 21 w Płocku, Szkole Podstawowej w Rogozinie oraz Szkole Podstawowej w Słubicach. Wzięło w nich udział łącznie ponad 200 uczestników.

Zostały zrealizowane w ramach współpracy Orlen Eko Sp. z o.o. i Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.
- Celem warsztatów było pokazanie dzieciom i młodzieży możliwości przewidywania skutków własnego postępowania, unikania nadmiernego ryzyka i poczuwania się do odpowiedzialności za podejmowane działania.

W trakcie warsztatów przedstawiono różnorodne zagrożenia, skutki i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Wśród przedstawionych tematów i problemów znalazły się zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w domu, na drodze, niebezpieczni nieznajomi, zagrożenia internetowe poprzez m.in. nieświadome udostępnianie informacji.

Następnie odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie warsztatów odbyły się konkursy. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, a laureaci konkursów nagrody rzeczowe.

Poprzez realizację warsztatów organizatorzy chcieli przygotować młodych ludzi, aby potrafili rozpoznawać symptomy zagrożeń, zapobiegali ich powstawaniu, a przypadku ich wystąpienia - umieli zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Informacje o warsztatach na stronie eplock.pl - zobacz ...


Wsparcie finansowe Orlen EKO Sp. z o.o.

 


Nasi partnerzy

NFOSiGW