Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Jestem bezpieczny, bo wiem PDF Print E-mailWarsztaty pn. "Jestem bezpieczny, bo wiem" odbyły się w czterech szkołach podstawowych: w Szkole Podstawowej Nr 20 i 21 w Płocku, Szkole Podstawowej w Rogozinie oraz Szkole Podstawowej w Słubicach. Wzięło w nich udział łącznie ponad 200 uczestników.

Zostały zrealizowane w ramach współpracy Orlen Eko Sp. z o.o. i Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.
- Celem warsztatów było pokazanie dzieciom i młodzieży możliwości przewidywania skutków własnego postępowania, unikania nadmiernego ryzyka i poczuwania się do odpowiedzialności za podejmowane działania.

W trakcie warsztatów przedstawiono różnorodne zagrożenia, skutki i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Wśród przedstawionych tematów i problemów znalazły się zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w domu, na drodze, niebezpieczni nieznajomi, zagrożenia internetowe poprzez m.in. nieświadome udostępnianie informacji.

Następnie odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie warsztatów odbyły się konkursy. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, a laureaci konkursów nagrody rzeczowe.

Poprzez realizację warsztatów organizatorzy chcieli przygotować młodych ludzi, aby potrafili rozpoznawać symptomy zagrożeń, zapobiegali ich powstawaniu, a przypadku ich wystąpienia - umieli zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Informacje o warsztatach na stronie eplock.pl - zobacz ...


Wsparcie finansowe Orlen EKO Sp. z o.o.

 


Nasi partnerzy

NFOSiGW