Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Pogadanki ekologiczne na temat odpadów PDF Print E-mail

Działanie 1: Stoisko z wystawą oraz warsztaty "Zostań przyjacielem wody"

Termin: 18 marca 2018r.

Miejsce: W trakcie "pikniku naukowego" - Hydroodkrywca płockiego zoo.

Warsztaty nawiązywały do obchodzonego w dniu 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego oraz Światowego Dnia Wody. Ideą przyświecającą warsztatom było przekazanie wiedzy i rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za ochronę naszych wód oraz otaczającą nas przyrodę. Zostały zorganizowane i przeprowadzone gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także przekazano informacje dla ogółu społeczeństwa nt. ochrony wód oraz sposoby oszczędnego gospodarowania wodami. Stoisko było obsługiwane aktywnymi metodami edukacji ekologicznej.

Galeria zdjęć:

Plakat "Chronię środowisko - segreguję odpady"

Działanie 2: "Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji wśród dzieci przedszkolnych z terenu miasta Płocka"
Liczba uczestników: 1350 dzieci
Liczba warsztatów: 60
W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się: co to są odpady i jak należy z nimi prawidłowo postępować, poznały kolory pojemników służące do segregacji odpadów oraz jakie rodzaje odpadów należy w nich umieszczać, a także dowiedziały się jak postępować z odpadami niebezpiecznymi (zsee, bateriami, lekami).
Dzieci uczestniczyły także w konkursach, których celem jest utrwalenie ww zagadnień - były to powielone karty pracy, kolorowanki, krzyżówki.

Dofinansowano ze środków Miasta Płock


Nasi partnerzy

NFOSiGW