Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Ekologiczny mieszkaniec
Rozwój organizacji
Spalanie odpadów
Woda
Natura 2000
Bliżej śmieci
Dwa Brzegi
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Archiwum RCEE
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Pogadanki ekologiczne na temat odpadów PDF Print E-mail

Działanie 1: Stoisko z wystawą oraz warsztaty "Zostań przyjacielem wody"

Termin: 18 marca 2018r.

Miejsce: W trakcie "pikniku naukowego" - Hydroodkrywca płockiego zoo.

Warsztaty nawiązywały do obchodzonego w dniu 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego oraz Światowego Dnia Wody. Ideą przyświecającą warsztatom było przekazanie wiedzy i rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za ochronę naszych wód oraz otaczającą nas przyrodę. Zostały zorganizowane i przeprowadzone gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także przekazano informacje dla ogółu społeczeństwa nt. ochrony wód oraz sposoby oszczędnego gospodarowania wodami. Stoisko było obsługiwane aktywnymi metodami edukacji ekologicznej.

Galeria zdjęć:

Plakat "Chronię środowisko - segreguję odpady"

Działanie 2: "Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji wśród dzieci przedszkolnych z terenu miasta Płocka"
Liczba uczestników: 1350 dzieci
Liczba warsztatów: 60
W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się: co to są odpady i jak należy z nimi prawidłowo postępować, poznały kolory pojemników służące do segregacji odpadów oraz jakie rodzaje odpadów należy w nich umieszczać, a także dowiedziały się jak postępować z odpadami niebezpiecznymi (zsee, bateriami, lekami).
Dzieci uczestniczyły także w konkursach, których celem jest utrwalenie ww zagadnień - były to powielone karty pracy, kolorowanki, krzyżówki.

Dofinansowano ze środków Miasta Płock


Nasi partnerzy

NFOSiGW