Strona G³ówna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Materia³y szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatno¶ci

Przygoda to przyroda - wakacyjne spotkanie z ekologi± PDF Print E-mail

Celem g³ównym projektu "Przygoda to przyroda - wakacyjne spotkanie z ekologi±" jest podniesienie ¶wiadomo¶ci ekologicznej dzieci i m³odzie¿y, promowanie aktywnych postaw oraz czynnego wypoczynku po³±czonego z ochron± przyrody.
Istot± projektu jest uaktywnianie poprzez proponowane dzia³ania i zachêcanie do zmiany nawyków oraz samodzielnego podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony przyrody.

1. "Przygoda to przyroda - wakacyjne spotkanie z ekologi±" -  piêciodniowe warsztaty ekologiczne po³±czone z wypoczynkiem

Termin: 22-26 lipca 2019r.
Miejsce realizacji:
- 4 dni w Modelowym Wiejskim Centrum Ekoturystyki - Szkolnym Schronisku M³odzie¿owym -  Zielona Szko³a w Sendeniu;
- 1 dzieñ - Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Ziarno" w Grzybowie.

"Przygoda to przyroda - wakacyjne spotkanie z ekologi±" to ciekawa i atrakcyjna forma wypoczynku w postaci warsztatów, podczas których dzieci i m³odzie¿ nie tylko nabyli nowe umiejêtno¶ci ale przede wszystkim w atrakcyjny sposób spêdzi³y wakacje - by³ to wypoczynek po³±czony z elementami edukacji. W trakcie tematycznych warsztatów w interesuj±cy sposób przybli¿yli¶my uczestnikom szacunek do przyrody, ¶rodowiska.

PROGRAM:
Dzieñ 1:
1.Zajêcia integracyjne. Ustalenie regu³ dotycz±cych bezpieczeñstwa, zachowania, uczestnictwa w zajêciach. Za³o¿eniem jest aby zachowanie uczestników by³o proekologiczne i prozdrowotne. Wspólne ustalenie regulaminu. Warsztaty: "Poznajmy siê" - gry i zabawy integracyjne.
2.Warsztaty pn. "¦wiadomy ekologiczny konsument"

Dzieñ 2:
1.Piesza wycieczka w otulinie Gostyniñsko - W³oc³awskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie spaceru warsztaty terenowe i obserwacje przyrodnicze.
2."Piêkno Gostyniñsko - W³oc³awskiego Parku Krajobrazowego" - wspólne stworzenie pracy plastycznej - mapy terenu z uwzglêdnieniem walorów przyrodniczo - krajobrazowych

Dzieñ 3:
1.Zwierzêta naszych  lasów - rozpoznawanie tropów zwierz±t. Warsztaty w Nadle¶nictwie £±ck po³±czone ze zwiedzaniem Zabytkowej Wy³uszczarni Nasion.
2.Ekologiczny styl ¿ycia - warsztaty metod± Green Drama.

Dzieñ 4:
1.Poszukiwanie skarbów przyrodniczych - obs³uga i zastosowanie GPSa - przekazanie podstawowej wiedzy i umiejêtno¶ci w zakresie u¿ytkowania odbiorników GPS.
2."Poszukiwanie skarbów przyrodniczych" - realizacja gry terenowej.

Dzieñ 5:
1. Wyjazd do gospodarstwa ekologiczne w Grzybowie prowadzonego przez Stowarzyszenie "Ziarno":
- Obserwacja krajobrazu rolniczego - ró¿nice miedzy rolnictwem ekologicznym a przemys³owym - ich wp³yw na ¶rodowisko i zachowanie bioró¿norodno¶ci. - Co to jest u¿ytek ekologiczny?
- Zwiedzanie gospodarstwa i rozmowa z w³a¶cicielami - propagatorami rolnictwa ekologicznego i ¿ywno¶ci BIO, ekologiczne przepisy.

Uczestnicy: dzieci i m³odzie¿ z terenu miasta P³ocka oraz powiatów: p³ockiego i sierpeckiego.


Do pobrania:

Zaproszenie - pobierz...

Karta kwalifikacyjna - pobierz...

O¶wiadczenie - pobierz...

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i na wykorzystanie wizerunku - pobierz...

Liczba miejsc by³a ograniczona.

Zg³oszenia: do 20 czerwca 2019r.Rekrutacja zakoñczona

Udzia³ w warsztatach by³ bezp³atny.

2. Akcja promocyjno - informacyjna po³±czona z rekrutacj± uczestników
Na potrzeby realizacji projektu, w celach promocyjnych, zakupiono koszulki dla wszystkich uczestników. Dziêki koszulkom uczestnicy warsztatów bardziej identyfikowali siê z projektem oraz byli bardziej rozpoznawalni co wzmocni³o efekt promocyjny.
Zosta³a tak¿e opracowana tablica informacyjna, która by³a prezentowana w trakcie realizacji projektu.
W trakcie realizacji projektu  informowali¶my, ¿e zadanie jest dofinansowane ze ¶rodków z bud¿etu Województwa Mazowieckiego. Informacja na ten temat znajdowa³a siê we wszystkich materia³ach, publikacjach, informacjach dla mediów, og³oszeniach oraz wyst±pieniach publicznych dotycz±cych realizowanego zadania publicznego.

Zadanie dofinansowane ze ¶rodków z bud¿etu Województwa Mazowieckiego


Nasi partnerzy

NFOSiGW