Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Wolontariat
Galeria
Linki
Kontakt
RODO
Polityka Prywatności

Pogadanki ekologiczne na temat odpadów 2019 PDF Print E-mail

Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji wśród dzieci przedszkolnych z terenu miasta Płocka oraz przeciwdziałanie niskiej emisji

Główny celem projektu edukacyjnego pn. "Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji wśród dzieci przedszkolnych z terenu miasta Płocka oraz przeciwdziałanie niskiej emisji" było rozwijanie świadomości ekologicznej u 1437 dzieci z 25 przedszkoli z terenu miasta Płocka, poprzez kształtowanie umiejętności segregowania odpadów oraz podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta Płocka poprzez uświadomienie potrzeby dbania o czyste powietrze, walki z niską emisją.

W ramach projektu zrealizowano następujące działania:

Działanie 1: "Pogadanki ekologiczne na temat odpadów i ich prawidłowej segregacji wśród dzieci przedszkolnych z terenu miasta Płocka"
W warsztatach wzięło udział 1437 dzieci z 25 przedszkoli z terenu miasta Płocka.
Warsztaty miały na celu  propagowanie świadomości ekologicznej oraz segregacji odpadów wśród najmłodszych mieszkańców miasta Płocka. Podczas zajęć przedszkolaki  poznały zasady segregacji odpadów nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie - biorąc udział w zabawie polegającej na prawidłowym posegregowaniu odpadów. Wiedzą już także, jak istotne jest odkręcanie i zgniatanie butelek plastikowych oraz opakowań wielomateriałowych.
Na zakończenie zajęć, każda grupa warsztatowa otrzymała zestaw gier karcianych: "Segregator" i "Komplecik".Działanie 2: Festyn "Strefa niskiej emisji" - stoiska edukacyjne i warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi i Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
Stoisko edukacyjne połączone z warsztatami - czyli "Strefa niskiej emisji" była kompendium wiedzy na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza. To także źródło danych o najbardziej szkodliwych substancjach jakie trafiają do atmosfery przede wszystkim w wyniku nie ekologicznego ogrzewania domów. Informacje przekazywane podczas warsztatów były w sposób zrozumiały i dotyczyły głównie budowania pozytywnych zachowań, tzn. informacji, czym jest niska emisja, smog, jakie zanieczyszczenia są w powietrzu, jakie działania szkodzą jakości powietrza, którym oddycha człowiek, czy odpady nadają się do spalania i jakie działania w domu wpływają na zanieczyszczenie powietrza. Warsztaty wzbogacone zostały przygotowaną wystawą ze zdjęciami i rysunkami obrazującymi opisane wskazówki, przykładami prezentowanych treści.

Sfinansowano ze środków Miasta Płock


Nasi partnerzy

NFOSiGW