Strona Główna
O nas
Programy
Konkursy
Inicjatywy obywatelskie
Ekologiczny mieszkaniec
Rozwój organizacji
Spalanie odpadów
Woda
Natura 2000
Bliżej śmieci
Dwa Brzegi
Materiały szkoleniowe
Publikacje
Biblioteka
Wolontariat
Galeria
Archiwum RCEE
Linki
Kontakt
Polityka Prywatności

Biblioteka PDF Print E-mail

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów

od poniedziałku do piątku

8.00 - 15.00

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku zaprasza państwa do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania z fachowej literatury zarówno z ochrony środowiska, ekologii, jak również edukacji ekologicznej.

W swoich zbiorach posiadamy: książki, płyty CD i DVD oraz pomoce dydaktyczne głównie o tematyce związanej z ochroną środowiska oraz edukacja ekologiczną.

Dostęp do zbiorów jest nieograniczony dla wszystkich obywateli bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Warunkiem wypożyczenia pozycji ze zbiorów bibliotecznych jest posiadanie dowodu tożsamości.


Spis Zbiorów Biblioteki RCEE (stan na 8.09.2014r.)

KSIĘGOZBIÓR (ściągnij)


Zadanie (rozwój biblioteki) - realizowane przez cały okres realizacji projektu: "Dofinansowanie instytucjonalne pozarządowych organizacji ekologicznych na lata 2010/2012". Zakupiono stanowisko komputerowe wraz ze specjalistycznym programem do obsługi biblioteki, dokonano inwentaryzacji zasobów biblioteki i zamieszczono je na stronie internetowej, zakupiono program BIBLOS CS. Program ten jest przeznaczony dla niewielkich i średnich bibliotek. Program automatyzuje pracę w bibliotece, czyniąc ją łatwiejszą i bardziej efektywną. Pozwala na sprawniejszą obsługę czytelników. Obecnie program został zainstalowany na zakupionym stoisku komputerowym i trwa wprowadzanie pozycji książkowych (tworzenie księgozbioru).
Stoisko komputerowe zostało wykorzystane nie tylko do obsługi programu BIBLOS CS. Jest wykorzystywane także w trakcie prowadzenia zajęć w bibliotece. Pozwala na wzbogacenie zajęć prezentacjami multimedialnymi. W bibliotece RCEE prowadzi się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkoli.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Ze zgromadzonego księgozbioru mogą skorzystać wszyscy zainteresowani. Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Została opracowana ulotka informacyjna, w której znajduje się adres biblioteki, godziny pracy i katalogi. Ulotka ta została zamieszczona na tej stronie. Została także przekazana organizacjom współpracującym z RCEE m.in.: WCEE we Włocławku, gminnym bibliotekom.


NFOSiGW

finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Nasi partnerzy

NFOSiGW